انتخاب صفحه

کشور سوئد با نام رسمی پادشاهی سوئد، کشوری در شمال اروپا واقع شده است و در شبه جزیره اسکاندیناوی قرار دارد.

سوئد یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای قاره اروپا در زمینه فناوری اطلاعات و برنامه نویسی می‌باشد. به دلیل این پیشرفت، مشاغل برنامه نویسی و مهندسی کامپیوتر در کشور سوئد با گستردگی زیادی مواجه است. بازار کار برنامه نویسی در این کشور و میزان درآمد آن موجب شده است که افراد زیادی به این دلایل به سوئد مهاجرت کنند. این افراد مهاجر باعث پیشرفته شدن بیشتر سوئد در این زمینه شده‌اند.

برنامه نویسی در اکثر شهرهای کشور سوئد دارای رونق فراوانی است، اما شهر استکهلم به عنوان پایتخت این کشور دارای مشاغل متنوع و همچنین سطح درآمد بالایی می‌باشد.

برنامه نویسان در کشور سوئد جایگاه به خصوصی را در میان مهندسین نرم افزار دارند. افراد برای کار به عنوان برنامه نویس در کشور سوئد، باید از سابقه کار و همچنین تخصص مناسب در این زمینه کاری بهره مند باشند.

برنامه نویسی به عنوان یکی از شغل‌های پر درآمد در کشور سوئد محسوب می‌شود و این موضوع، این ضرورت را به همراه دارد که افراد برای بدست آوردن کار مناسب در این زمینه بیشتر از یک سال سابقه کار داشته باشند؛ علاوه بر این، بازار کار آنلاین برنامه نویسی نیز در کشور سوئد مناسب است، به این معنا که برنامه نویسان این امکان را دارند که به صورت آنلاین و بدون حضور در دفتر کار، به انجام امور محوله خود بپردازند. امروزه بازار کار آنلاین برنامه نویسی در سوئد به علت شیوع ویروس کرونا، مورد توجه بیشتری قرار گرفته است.

شرایط مورد نیاز برای مهاجرت کاری برنامه نویس به سوئد

به دلیل تراکم‌ و جمعیت نسبتا پایین کشور سوئد، کاریابی در زمینه مهندسی کامپیوتر و برنامه نویسی آن چنان دشوار نمی‌باشد. با وجود اینکه شرکت‌های متعددی در زمینه کامپیوتر و برنامه نویسی در سوئد وجود دارند، میزان تقاضا در این کشور نسبتا بالا بوده و افراد با داشتن سابقه کار مناسب می‌توانند شغل مورد نظر خود را در این کشور پیدا کنند.

برنامه نویسان برای مهاجرت کردن و اشتغال در کشور سوئد، باید دارای شرایط گوناگونی باشند.

اولین شرط این است که فرد، تسلط لازم را بر زبان انگلیسی و سوئدی داشته باشد. منظور این است که افراد برای زندگی و ایجاد ارتباط با کارمندان باید از زبان سوئدی استفاده کنند و برای تحقیق و توسعه در زمینه مهندسی کامپیوتر باید به زبان انگلیسی مسلط باشند.

شرط بعدی برای کار در زمینه برنامه نویسی در سوئد، آشنایی با بهترین زبان برنامه نویسی در این کشور می باشد. داشتن تخصص در بهترین زبان برنامه نویسی در سوئد به افراد این امکان را می‌دهد که در اکثر شرکت‌های موجود در این کشور، کار مناسب خود را انتخاب کنند و همچنین از درآمد بالایی نیر برخوردار باشند. زبان ++C به عنوان یکی از بهترین زبان‌های برنامه نویسی در سوئد می‌باشد. این زبان همچنین پر درآمدترین زبان نیز می‌باشد. علت این موضوع این است که به صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد و شرکت‌ها نیز به آن نیاز فراوانی دارند.

زبان‌های دیگری همچون پایتون، جاوا و جاوا اسکریپت نیز تحت عنوان زبان‌های محبوب در سوئد، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در ادامه مقاله به وظایف افرادی که به شغل برنامه نویسی در سوئد مشغول هستند، اشاره می‌شود:

عناوین شغلی و شرح وظایف شغلی برنامه نویسان در سوئد

به دلیل گسترده بودن بازار کار برنامه نویسی در سوئد و افزایش نیاز برای برنامه نویسی در این کشور، افراد برای به دست آوردن موقعیت شغلی مورد نظر خود لازم است که تخصص‌های مرتبط مانند ریاضیات، فیزیک و مهندسی کامپیوتر را داشته باشند. به علت گسترده بودن این شغل، در زمینه برنامه نویسی، وظایف گوناگونی برای برنامه نویسان مطرح شده است که در ادامه به بیان آن‌ها می‌پردازیم:

چند نمونه از وظایف برنامه نویسان در کشور سوئد به شرح زیر می‌باشد:

 1. نوشتن کد و آزمایش نرم افزار
 2. توسعه و بارگزاری برنامه‌های کامپیوتر
 3. اجرای کدهای تولید شده برای آزمایش محیط
 4. رفع اشکال در کدهای موجود
 5. مشارکت در ساخت و طراحی برنامه‌ها
 6. حفظ و نگهداری مستندات مربوط به استانداردهای شرکت

بازار کار برنامه نویسی در سوئد به دلیل توسعه و وجود شرکت‌های متنوع برنامه نویسی، از رونق فراوانی برخوردار است؛ به همین علت به ذکر چند نمونه از مشاغل در زمینه مهندسی کامپیوتر و برنامه نویسی در سوئد می‌پردازیم:

 1. توسعه دهنده نرم افزار
 2. مهندس نرم افزار
 3. علوم داده برنامه نویس وب
 4. توسعه دهنده وب و برنامه نویس سیستم
 5. برنامه نویس کامپیوتر
 6. توسعه دهنده بازی‌های کامپیوتری

میزان درآمد برنامه نویس در سوئد

یکی از مواردی که در مهاجرت به سوئد از اهمیت بالایی برخوردار است، میزان درآمد برنامه نویسی در این کشور می باشد.

با توجه به شرایط زندگی که در سوئد وجود دارد، میزان درآمد برنامه نویسان در سوئد، مقدار مناسبی است. افراد می‌توانند با بررسی سطح درآمد و همچنین مقایسه آن با میزان هزینه‌ها، میزان رفاه برنامه نویسان در کشور سوئد را ارزیابی کنند. بر اساس قوانین کشور سوئد، بیشترین درآمد برنامه نویسی در سوئد هفتاد و دو هزار فرانک در ماه می‌باشد. از سوی دیگر کم‌ترین میزان درآمد ماهانه بیش از بیست هزار فرانک می‌باشد. متوسط درآمد برنامه نویسی در سوئد، چهل و پنج هزار فرانک در ماه است که بیش از نیمی از برنامه نویسان در سوئد کمتر از این میزان، درآمد دارند.

البته میزان درآمد برنامه نویسان در کشور سوئد پس از مهاجرت، به شرایط گوناگونی مانندسابقه کار، نوع زبان برنامه نویسی، سطح تحصیلات و شهر محل کار نیز بستگی دارد؛ به همین علت هرچه میزان سابقه کار در بین برنامه نویسان بیشتر باشد، میزان درآمد افراد در این زمینه نیز افزایش می‌یابد.

اخذ ویزای کار سوئد برای برنامه نویسی

افراد برای داشتن اجازه کار در سوئد باید ویزای کار برنامه نویسی را دریافت کند. افرادی که تابعیت کشورهای اتحادیه اروپا را دارند، می‌توانند در کشور سوئد اقامت داشته باشند، اما باید اقدام به ثبت نام در آژانس مالیات سوئد نمایند.

افرادی که متقاضی دریافت ویزای کار برنامه نویسی در سوئد هستند، در قدم اول باید پیشنهاد کاری از سوی کارفرما را دریافت کنند. برای دریافت این پیشنهاد کاری، لازم است که افراد سابقه کار و مدارک مربوطه خود را برای کارفرما ارسال نماید.

در مرحله بعد، افراد باید فرم درخواست ویزای کار برنامه نویسی را به صورت آنلاین برای همکاران ما در ریسا گروپ ارسال کنند. پس از دریافت ایمیل مبنی بر آغاز فرآیند دریافت ویزا، فرد متقاضی باید مدارک مرتبط و مورد نیاز را برای ما ارسال کند و مبلغ دو هزار فرانک یا دویست دلار را نیز برای دریافت ویزای کار برنامه نویسی ارسال نماید. در ادامه به مدارک لازم برای درخواست ویزای برنامه نویسی اشاره می‌شود:

مدارک لازم جهت درخواست ویزای کار برنامه نویسی

 1. پاسپورت معتبر
 2. پیشنهاد کاری که مطابق با استانداردهای کشور سوئد باشد
 3. حداقل درآمد بیشتر از سیزده هزار فرانک در ماه برای موقعیت شغلی
 4. بیمه سلامت
 5. اثبات محل زندگی
 6. نشان دادن قصد ترک سوئد پس از پایان قرارداد

چگونگی اخذ اقامت سوئد از طریق ویزای کاری برای افراد برنامه نویس

یکی از مزیت‌های مهم داشتن ویزای کار برنامه نویسی در سوئد، دریافت تابعیت این کشور می‌باشد. افراد با داشتن تابعیت کشور سوئد می‌توانند بدون داشتن ویزای کشور دیگری به کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنند. برای دریافت تابعیت کشور سوئد، افراد باید حداقل هجده سال سن داشته باشند.

پس از سپری کردن پنج سال به عنوان دارنده ویزای کار و داشتن ویزای موقت سوئد، افراد متقاضی می‌توانند اقدامات لازم را برای دریافت تابعیت سوئد انجام دهند. از طرف دیگر برای تبدیل شدن به شهروند سوئدی، افراد باید در دوران حضور خود در سوئد رفتار مناسبی داشته باشند و هیچگونه سابقه کیفری در طول مدت اقامت نداشته باشند.

تسلط بر زبان سوئدی یکی دیگر از شرط‌‌های لازم برای تابعیت می‌باشد؛ علاوه بر این آشنایی با فرهنگ و تاریخ در سوئد نیز می‌تواند امتیاز مثبتی برای دریافت تابعیت این کشور تلقی شود.

نحوه کاریابی برای برنامه نویس

همانطور که اشاره کردیم، برای دریافت ویزای کار سوئد افراد باید پیشنهاد کاری از سوی کارفرما در این کشور دریافت کنند؛ به همین دلیل کاریابی در کشور سوئد از اهمیت بالایی برخوردار است. برنامه نویسان می‌توانند به صورت حضوری یا غیر حضوری کار‌ مورد نظر خود را پیدا نمایند. افزون بر این، تحصیل در سوئد نیز شانس کاریابی افراد را بسیار بالا می‌برد.

افرادی که تمایل دارند به صورت حضوری و با شانس بالا کاریابی در سوئد را انجام دهند، تحصیل در سوئد یکی از گزینه‌های مناسب برای آن‌ها می‌باشد. موسسات کاریابی پس از دریافت رزومه کاری از متقاضی و بررسی آن، با ارسال رزومه و دریافت مصاحبه کاری می‌توانند شغل مناسب برای متقاضی دریافت نمایند؛ از طرف دیگر برنامه نویسان می‌توانند در کشور مبدا خود از طریق سایت‌های کاریابی، کار مورد نظر خود را جستجو کنند.

در نوع اول، متقاضی پس از ایجاد حساب کاربری و پرداخت مبلغ ناچیز و پس از قراردادن رزومه خود در سایت، کار مورد نظر خود را دریافت می‌نمایند؛ از طرف دیگر در برخی از سایت‌ها مشاغل مورد نیاز در زمینه برنامه نویسی به صورت آگهی در صفحات سایت قرار داده شده است و افراد متقاضی می‌توانند به صورت مستقیم با کارفرما ارتباط بر قرار کنند. پس از مصاحبه کاری و دریافت پیشنهاد، افراد می‌توانند برای درخواست ویزای کار، اقدامات لازم را انجام دهند.

هزینه مهاجرت به سوئد در صورتی که فرد موفق به یافتن جاب آفر شود، در کمترین میزان ممکن خواهد بود.

عزیزانی که دارای مدرک برنامه نویسی هستند، می‌توانند از طریق اقامت خویش فرمایی برای مهاجرت به سوئد اقدام کنند.

برنامه‌نویسی یکی از پرطرفدارترین شغل‌ها در سوئد به شمار می‌رود که زمینه‌ی پیشرفت و درآمد مناسبی برای آن فراهم است؛ از این‌رو علاقه‌مندان می‌توانند با داشتن مدرک برنامه نویسی خود، بهترین موقعیت‌ها قرارداد‌های کاری را دریافت کنند.

در ادامه به چند وب سایت کاریابی در سوئد اشاره می‌کنیم:

مشاوره رایگان ♥
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای تماس با ما، کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید.